شرایط و قوانین استفاده از خدمات یوبیم

کاربر گرامی استفاده شما از وب سایت یوبیم بیانگر موافقت شما با شرایط و قوانین سایت خواهد بود، خواهشمند است پیش از هرگونه استفاده از سایت به مطالعه دقیق این قوانین بپردازید. شرایط و قوانین یوبیم برگرفته و با تبعیت ازقوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک، قوانین حمایت از مصرف‌کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد. بنابراین عمل به قوانین سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

تعریف مشتری یا کاربر یا بیمه گذار:

مشتری یا کاربر یا بیمه گذار به فردی گفته می شود که با اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات یوبیم اقدام نماید. شخصی که در سامانه یوبیم با استفاده از اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات برای شخص سومی اقدام می کند، نیز از طرف یوبیم به عنوان مشتری شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم بین یوبیم و کاربر می باشد.

تعریف بیمه گر یا نماینده بیمه:

کلیه رابطان شرکت های بیمه طرف قرارداد با یوبیم که اصالت و اعتبار فعالیت شان از طرف شرکت های بیمه فعال در جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار گرفته باشد و طی استعلامات ادواری یوبیم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار بگیرند.

محصولات قابل ارائه در یوبیم:

یوبیم یک سامانه مدیریت و فروش آنلاین بیمه می باشد. در یوبیم هیچ گونه کالای فیزیکی که ماهیت فیزیکی آن دارای ارزش باشد، فروخته نمی شود. آنچه که کاربر می تواند از این سامانه دریافت نماید، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه نامه است.
استفاده از خدمات مدیریت بیمه برای کاربر رایگان و خرید بیمه نامه برای مشتری شامل هزینه می باشد. کلیه بیمه های قابل فروش در یوبیم با توجه به درخواست مشتری توسط نمایندگان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و برای کاربران مطابق با آدرس ثبت شده ارسال می شود.
تمامی قیمت های ارائه شده در سامانه از طرف نمایندگان بیمه اعلام می شود و یوبیم هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد. چنانچه تخفیفی از طرف یوبیم بر روی قیمت ها اعمال شود، به کاربر اعلام خواهد شد. از آنجا که محصولات ارائه شده ما در یوبیم وابسته به شرکت های بیمه می باشد، انصراف از دریافت بیمه نامه منوط به قوانین داخلی شرکت صادرکننده ی بیمه می باشد.

راه ارتباطی با یوبیم:

راه های ارتباطی رسمی یوبیم ازطریق شماره تماس، سامانه پیامکی، ایمیل و یا شبکه های اجتماعی که در قسمت تماس با یوبیم درج شده، می باشد. و یوبیم فقط از طریق این سامانه ها به ارتباط با مشتری می پردازد و هر گونه تماس از راه های دیگر سوء استفاده از نام یوبیم محسوب می شود و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

حریم شخصی:

یوبیم متعهد است در حد توان از حریم شخصی شما محافظت نماید و از جدیدترین تکنولوژی های موجود جهت حفظ اطلاعات شما استفاده نماید. تمامی مطالب ارائه شده توسط یوبیم مانند متن ها، طرح های گرافیکی، لوگو، موارد قابل دانلود، کپی و تمامی محتوای تولید شده توسط یوبیم به عنوان اموال یوبیم محسوب می شود و حق هر گونه استفاده از آنها در انحصار یوبیم می باشد.

ارسال سفارش:

روز کاری به معنی شنبه تا پنج رشنبه هر هفته از ساعت 8:30 تا 17 به استثنای تعطیلات رسمی در جمهوری اسلامی ایران می باشد کلیه سفارشات و درخواست های کاربران در طول اولین روز کاری پس از تعطیلات بررسی و در دست اقدام قرار می گیرند. کاربران می توانند در تمامی ساعات شبانه روز در هفته و به صورت ۲۴ ساعته اقدام به ارسال درخواست نمایند.

زمان صدور بیمه نامه:

کلیه درخواست های کاربران در اولین روز کاری، بعد از ثبت درخواست مشتری در دست اقدام قرار می گیرند. با توجه به اینکه بیمه از ساعت ۲۴:۰۰ روز صدور اعتبار پیدا میکند، لازم است حداقل ۲ روز پیش از اتمام بیمه نامه خود، اقدام به سفارش بیمه نمایند. در غیر این صورت مسئولیت مشکلات احتمالی به عهده کاربر می باشد. یوبیم تمام تلاش خود را خواهد نمود تا بیمه های با محدودیت زمانی را در اولویت قرار داده و در زمان کوتاه تری پیگیری نماید.
چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، یوبیم ملزم بوده در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می نماید.
در بیمه های بدنه و بعضی از پوشش های بیمه آتش سوزی، بیمه های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می باشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه نامه پس از طی مراحل فوق صورت می گیرد و ثبت درخواست از سایت یوبیم در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست ارائه شده ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه نامه ممکن می شود.
کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه نامه جدید نسبت به تحویل بیمه نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر گونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه نامه جدید، بیمه نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و یوبیم حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه نامه تحویل داده نمی‌شود.
کاربران می توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می بایست کارت شناسایی ارائه نماید.
تمامی بیمه نامه های صادر شده در یوبیم، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در وبسایت یوبیم وارد می نماید، از جمله سابقه ی عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهده ی مشتری می باشد.
کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه نامه شخص ثالث را از طریق درگاه پرداخت درون سایت www.ubim.ir به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت در محل وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی باشد.
تحویل سفارش در مکان هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود. به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی باشند.

انصراف از خرید:

کاربر می تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، یوبیم موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت ابطال بیمه خواهد بود، در غیر این صورت عودت وجه مقدور نمی باشد.

مدت قرارداد:

از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، می تواند از خدمات یوبیم استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با یوبیم می باشد. اما خروج کاربر به معنای قطع همکاری نیست، و کاربران برای پایان همکاری باید از طریق اعلام به یوبیم به همکاری خود پایان دهند.
یوبیم سعی می کند، در تمام حالت نسبت به ارائه ی خدمات مطلوب به مشتری جهت حفظ همکاری اقدام نماید ولی در صورت درخواست مشتری نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات یوبیم هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه ای یا سامانه‌های مشابه شرکت ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی کند.
در موارد زیر یوبیم می تواند بدون توضیح علت، در صورت تشخیص، عضویت کاربران را پایان دهد:
✔️ تخلف از قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین سایت ✔️ جعل هویت اشخاص

محدوده جغرافیایی ارائه خدمات:

در حال حاضر، یوبیم در مراکز تمامی استانها ، خدمات فروش بیمه ارائه می نماید. خدمات مدیریت بیمه یوبیم منحصر به محدوده جغرافیایی نمی باشد و کاربران از هر نقطه ی جغرافیایی می توانند از خدمات جغرافیایی مدیریت بیمه استفاده نمایند. یوبیم به زودی در نقاط دیگر کشور نیز به ارائه ی خدمات خواهد پرداخت.